در محیط کار اینگونه باشید

اگر قبل از صحبت كردن خوب فکر کنید شاید هیچ ‌وقت، ابهامی در گفتارتان سبب سوء تعبیر نشود. در صورت بروز سوء تفاهم یادمان باشد، نظرات دیگران را محترم بشماریم. ببینید چرا آنها اینگونه فکر می‌کنند. به جای مشاجره از دیگران بخواهید در مورد مواضع‌ شان توضیح دهند، مجبور نیستید، موافقت کنید، اما می‌توانید بگویید: من متوجه هستم شما چه می‌گویید. هر فردی باید بداند که چگونه می‌ تواند با دیگران ارتباط برقرار كند. عدم مهارت‌های رفتار با دیگران، سبب دلسردی و ناامیدی می‌شود.
یک انسان موفق می‌داند که کار کردن با دیگران به خصوص در دنیای کنونی، ارتباطی توأم با مهارت را می‌طلبد. جامعه‌شناسی می‌گوید: هنگام برخورد با مردم به خاطر داشته باشید که با مخلوقات منطقی طرف نیستید، با موجوداتی که سرشار از غرور، خودبینی و تعصب هستند، طرف هستید.

به خواندن ادامه دهید

هفت علت مهم که مانع خلاقیت شماست

آیا تا به حال در شرایطی بوده اید که به خودتان بگویید من هر چه قدر تلاش کنم باز هم موفق نخواهم شد؟ وقتی همیشه با وجود تلاش فراوان شکست بخورید یعنی یک جای کارتان از ریشه خراب است. یکی از این جاهای کار قوه خلاقیت است! اگر در هر کاری هیچ خلاقیتی از خود نشان ندهید در آن کار موفق نخواهید بود. هر عنوانی که داشته باشید (خصوصا وبلاگ نویس) در کارتان به خلاقیت نیاز دارید پس منتظر معجزه نباشید و از همین حالا با همین مطلب دوران خلاقیت و موفقیت در زندگی تان را شروع کنید، روی علت های زیر دقیق فکر کنید. هر کدام که راجع به شما صادق است را به خاطر بسپارید و در طی زمان مرحله به مرحله راه حل های آن را کشف کرده و سعی کنید حلش کنید.

درمان اضطراب قبل خواستگاری و ازدواج

خواستگاری و مراحل قبل از ازدواج یکی از لذت بخش ترین مراحل زندگی به شمار می رود. اما، بعد از اتمام آن شور و شوق اولیه، اضطراب پدیدار می شود. این اضطراب می تواند آنقدر رشد کند که بعد از ازدواج هم ادامه پیدا کند. براساس آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها،در کشورهای غربی بیست درصد از ازدواج ها بعد از ۵ سال به طلاق ختم می شوند. فردی که قصد ازدواج دارد باید به خوبی با مسئله ازدواج کنار آمده باشد و اگر بخواهد که جزئی از این آمار نباشد باید بر این اضطراب غلبه کند. به خواندن ادامه دهید

مکانیسم دفاعی روان پریشی

بازگشت یا واپس روی (Regression)
انسان در طول زندگی خود که همراه با رشد جسمی و روانی بایست اعمال و رفتاری در مرحله از رشد انجام می‌دهد که در مراحل بالاتر از آن یا دیده نمی‌شود و یا به صورت پخته‌تر و کامل‌تر به اجرا در می‌آید. در این مکانیسم فردی که نمی‌تواند محرومیت‌ها، فشارهای ناشی از تعارض نهاد و فراخود را تحمل کند به یک مرحله پایین‌تر از سطح رشد خود بر می‌گردد و اعمال و رفتار مرحله پایین‌تر را نشان می‌دهد.
این مکانیسم نوعی عقب نشینی برای دفاع از خود (Ego) است برای نمونه کودک ده ساله‌ای که بخوبی کنترل ادرار را دارد، پس از تولد بچه‌ای دیگر در خانواده ناگهان دچار شب ادراری‌های متوالی می‌شود یا رفتارهای دیگری از قبیل مکیدن انگشت یا خوردن شیشه شیر (یا پستانک) بچه کوچک را نشان می‌دهد. جنبه شدید و سایکوتیک آن (که باعث بستری شدن فرد می‌شود) در بیماران اسکیزوفرنی دیده می‌شود که بعضی مواقع رفتارشان همچون نوزادی چند ماهه است و نیازمند مراقبت شدید می‌باشد.

به خواندن ادامه دهید

باورهای غلط مردان در مورد زنان

شناخت صحیح و درک زن ها
به گفته روان شناسان، اغلب مردها باورهای نادرستی در مورد زنان دارند که اغلب گله گذاری های آنان را شامل می شود. این باورهای غلط ناشی از عدم شناخت صحیح و عدم درک روحیه لطیف زن هاست و آن ها را برای شناخت بیش تر آقایان از همسرانشان بیان می کنیم

هفت باور نادرست مردها درباره زن ها
1) زن ها سیری ناپذیرند
2) حفظ و نگهداری آن ها مشکل است
3) زن ها می خواهند مردها را کنترل کنند
4) زن ها حسود هستند
5) زن ها زیاده از حد احساساتی هستند
6) زن هایی که قوی و توانا هستند، نیازی به مراقبت ندارند
7) زن ها آزادی مرد را مختل می کنند به خواندن ادامه دهید

نشانه‌هایی که دروغگو را لو می‌دهد

آیا می ‌دانستید تمام مردم جهان به طور میانگین روزی دو مرتبه دروغ می‌گویند؟ برخی افراد دروغگوهای خوبی نیستند و زود لو می‌روند اما برخی دیگر دروغگوهای قهاری هستند. اگر دوست دارید بدانید طرف مقابل‌تان در یک رابطه دروغ می‌گوید یا راست به این ۷ نشانه توجه کنید:

1 – استرس و عرق کردن: شناخته‌ترین نشانه‌هایی که می‌تواند یک فرد دروغگو را لو دهد، عرق کردن و استرس اوست. زمانی که ما دروغ می‌گوییم همیشه می‌ترسیم لو برویم. به همین دلیل دچار استرس می‌شویم و استرس با افزایش ضربان قلب و عرق کردن همراه است. اما این موضوع در رابطه با همه مردم صادق نیست. برخی افراد به دروغگویی عادت دارند و دچار استرس نمی‌شوند! به خواندن ادامه دهید