ده راه و دلیل برای شروع دوباره

شروع دوباره راهیست  شگفت آور برای رسیدن به موفقیت. به جای گرفتن تصمیم، که بیشتر ما خیلی به آنها پایبند نمی‌مانیم، چرا به بعضی قسمت‌های زندگی‌تان نگاهی نمی‌اندازید که دوست دارید از نو شروعشان کنید؟ در زیر به راه‌هایی برای شروع دوباره اشاره می‌کنیم.

به خواندن ادامه دهید

ده درس طلایی از زندگی استیو جابز

این مرد با انرژی نامحدود و شخصیت کاریزماتیک و گیرای خود یک مدیر جذاب و منحصر به فرد به شمار می آمد. حتی هنگامی که سعی می کرد خیلی معمولی و عادی صحبت کند، سخنانش بسیار زیرکانه بود، و در سخنوری استعداد خاصی داشت. اغراق نیست که بگوییم استیو جابز برترین مدیر آی تی سال های اخیر بوده است. حتی لباس پوشیدن او منحصر به فرد و در نوع خود بسیار جالب بود. در اینجا متنخبی از بهترین حرفهایی که او زده جمع آوری شده است، درس هایی طلایی که به شما برای موفقیت در زندگی کمک می کند.

به خواندن ادامه دهید

چه مسائلی را نباید به همسرتان بگویید؟

بعضی از خانمها یا آقایان عادت دارند تمام اتفاقاتی را که در طول روز برای شان اتفاق افتاده است را برای همسر حود تعریف کنند. با این وجود گاهی اوقات صحبت کردن بسیار خظرناک است و توصیه نمیشود که مدام صحبت نکنید، سکوت در بسیاری از موارد بهتر از صحبت کردن می باشد. آیا میدانید برای اینکه روابط زناشویی تان تداوم بیشتری داشته باشد، همه چیز را نباید به همسر خود بگویید! آیا میدانید چه صحبتهایی را باید به همسر خود بگویید و چه سخنانی را باید مطرح نسازید؟
اولین گام در روابط زناشویی نحوه صحبت کردن است، طرز صحیح صحبت کردن با همسرتان تاثیر بسزایی را در روابط شما میگذارد البته لازم به ذکر است نه هر صحبتی. در این مقاله توصیه و پیش نهادهایی را برای شما ارائه خواهیم کرد …

به خواندن ادامه دهید

10 راه برای شاد شدن

1. در خانه تان تاب ببندید
هیچ چیز مفرح تر از داشتن یک تاب در حیاط خانه نیست. دوستان، همسایه ها و حتی غریبه ها ممکن است بیایند و بخواهند با شما بازی کنند. یک روز مادری با دو بچه کوچکش وارد خانه ما شدند. نمی توانستند من را ببینند اما من صدای زن را شنیدم که به بچه هایش می گفت، “نگاه کنید اینجا خانه همان زنی است که تاب دارد. اون خیلی زن باحالیه!”

2. سنت های خودتان را داشته باشید
چرا باید  سبزی پلو با ماهی شب عید کنار همه اعضای خانواده را فقط یکبار در سال بخورید؟ همه همیشه می گویند، “بیشتر از اینها باید دور هم جمع شویم و از این مراسم ها داشته باشیم.” ما خودمان سه بار در سال همچنین مراسمی می گیریم و سبزی پلو با ماهی را با همه متعلقاتش که شب عید درست می کنیم، آماده می کنیم و کنار هم جمع می شویم و شبی خوب و خاطره انگیز برای خودمان درست می کنیم.

به خواندن ادامه دهید

8 دستور برای خوشبختی در زندگی

اگر احساس می کنید بعد از ازدواج رابطه تان با همسرتان کمی سرد شده و مثل گذشته گرم و صمیمی نیستید نکات زیرا را بخوانید و به آنها عمل کنید.
1. مسایل کوچک را سرسری نگیرید شاید به نظرتان برسد برخی مسایل آنقدر کوچکند که نمی توانند باعث دعوا شوند اما کاملا برعکس گاهی نگذاشتن ظرف ها در ظرفشویی یا درآوردن کفش در مکانی نامناسب، سبب دعواهای بزرگی می شود. اگر مسایل کوچک بین زوج ها حل نشود تبدیل به یک مشکل بزرگ خواهد شد. پس اجازه ندهید مشکلات بی اهمیت صمیمیت شما را از بین ببرد و با گذشت زمان شما را از هم دور کند. اگر بتوانید مسایل کوچک را بین خود حل کنید به راحتی از پس حل مشکلات بزرگ تر برمی آیید.

به خواندن ادامه دهید

باورهای غلط مردان در مورد زنان

شناخت صحیح و درک زن ها
به گفته روان شناسان، اغلب مردها باورهای نادرستی در مورد زنان دارند که اغلب گله گذاری های آنان را شامل می شود. این باورهای غلط ناشی از عدم شناخت صحیح و عدم درک روحیه لطیف زن هاست و آن ها را برای شناخت بیش تر آقایان از همسرانشان بیان می کنیم

هفت باور نادرست مردها درباره زن ها
1) زن ها سیری ناپذیرند
2) حفظ و نگهداری آن ها مشکل است
3) زن ها می خواهند مردها را کنترل کنند
4) زن ها حسود هستند
5) زن ها زیاده از حد احساساتی هستند
6) زن هایی که قوی و توانا هستند، نیازی به مراقبت ندارند
7) زن ها آزادی مرد را مختل می کنند به خواندن ادامه دهید

اخلاق خوش، بهترین هدیه

هر چه محبت همسر در قلب بنده زیادتر شود فضلیت ایمانش زیادتر می‌گردد. امام صادق علیه‌السلام

اولین قدم و مهم‌ترین توشه در راه زندگی و آیین همسرداری، مودت و محبت است، همان مودتی که خداوند مهربان، به رایگان در دسترس زن و شوهر قرار داده. «و جعل بینکم موده و رحمه» و سعی زوجین باید در زنده نگه داشتن و حفظ آن باشد. برای موفقیت در روابط زناشویی درک فصل‌های مختلف زندگی بسیار مهم است. زندگی فصل‌های متفاوتی دارد. گاهی محبت به خودی خود روان و جاری است، ولی گاهی دسترسی به آن نیاز به تلاش و کوشش دارد.

روح و وجود ما برای ادامه‌ زندگی نیاز به محبت دارد، پس روح و جان خود و همسرمان را از محبت لبریز کنیم. مگر نه این است که زن مظهر عطوفت و مهربانی است و اوست که زندگی را می‌سازد؟ پس او چون بهار، سخاوتمندانه و بدون چشم داشت محبت را به همسرش تقدیم می‌کند. چرا که ایثار و فضیلت را از فرهنگ اسلامی به خوبی آموخته است و می‌داند که به فرموده‌ امام علی‌علیه‌السلام: «الایثار اعلی المکارم» ایثار برترین صفات عالی انسانی است. به خواندن ادامه دهید