دنیای بزرگ بزرگ (SMS) اس ام اس

توسعه روز‌افزون دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات، اصلی‌ترین عامل تغییرات بروز جامعه اطلاعات و ارتباطات است. در این رهگذر، افزایش ضریب نفوذ شبکه‌های اطلاع‌رسانی مانند اینترنت و مخابرات، گسترش زیر‌ساخت‌های مخابراتی و موارد مشابه، شاید اصلی‌ترین دغدغه‌های مدیران، برنامه‌ریزان و دست‌اندر‌کاران پروژه‌های فاوا در کشور‌های توسعه‌یافته و در حال توسعه باشد. در این مطلب، به معرفی کامل سرویس پیام کوتاه و تعداد بیشتری از قابلیت‌های این خدمت فراگیر شبکه‌های مخابراتی می‌پردازیم.

به خواندن ادامه دهید

چگونه یک پنل پیامک (SMS) انتخاب کنیم؟

برای انتخاب یک شرکت ارائه دهنده سامانه اس ام اس باید به موارد بسیاری دقت کنید، مواردی از جمله هزینه ها، پشتیبانی، کیفیت و … اینها سئوالاتی کلیدی هستند که قبل از خرید باید جوابشان را بدانید:

هزینه ارسال اس ام اس چقدر است؟ هزینۀ ارسال پیامک در زمان انتخاب یک ارائه دهندۀ خدمات پنل SMS عامل مهمی است. ارائه دهندگان خدمات پیام کوتاه از نظر سیستم محاسبه هزینه هر پیامک به دو دسته تقسیم می شوند:
بر اساس اعتبار: کاربر مبلغی بعنوان شارژ پرداخت می کند و با ارسال هر پیام کوتاه مبلغی از شارژ وی کسر می شود. بطور مثال کاربری 12 هزار تومان شارژ پرداخت می کند که به ازای ارسال اس ام اس 12 هزار تومان از شارژ وی کسر می شود.

به خواندن ادامه دهید

اولین سامانه ارسال و دریافت ایمیل با استفاده از پیامک در ایران

از آنجاییکه امروزه زندگی بسیاری از افراد با توجه به مشاغل شان به ایمیل‌ها وابسته است و چک کردن ایمیل در هر نقطه امکان‌پذیر نیست، با استفاده از خدمات این سایت می‌توانید ایمیل‌های خود را از طریق پیامک (SMS) که اکثر نقاط کشور تحت پوشش آن است دریافت کنید؛ همچنین از طریق ارسال پیامک می‌توانید ایمیل ارسال کنید.

امکانات سامانه
– هنگامیکه به اینترنت دسترسی ندارید، ایمیل‌هایتان را از طریق پیامک (SMS) دریافت کنید
– هنگامیکه به اینترنت دسترسی ندارید، ایمیل بفرستید (با استفاده از SMS)
– امکان ایجاد فیلتر و دریافت فقط برخی از ایمیل‌ها توسط پیامک با توجه به آدرس فرستنده ایمیل و …
– تست رایگان سامانه قبل از پرداخت هرگونه هزینه (٣ روز نسخه آزمایشی + ١٠ پیامک رایگان)
– سازگاری با Gmail, Hotmail, cPanel Webmail, DirectAdmin Webmail, …) Email Forwarders)
– بدون نیاز به نصب برنامه روی گوشی موبایل
– بدون نیاز به در اختیار گذاشتن کلمه عبور ایمیلتان در سامانه
– امکان توقف سرویس در روزهای تعطیلتان با ارسال عدد 0 به خط اختصاصی
– ارسال ایمیل‌ها به چندین شماره توسط فیلترها با توجه به آدرس فرستنده یا موضوع ایمیل یا …

آدرس سایت: www.email2sms.ir

طلایی مجازی به نام پیامک تبلیغاتی

پیامک‌ تبلیغاتی موضوعی است که بدون شک هر شخصی که از فناوری‌های تلفن‌همراه استفاده می‌کند و یکی از اپراتورهای داخلی را برگزیده، آن را تجربه کرده است. دسته‌ای از این پیامک‌ها جهت معرفی محصول و بازار است و دسته‌ای برای درخواست از مشترکان برای شرکت در مسابقه به منظور بهره‌مندی از شرایط آن که عموما قرعه‌کشی جوایز است. برخی از این مسابقات بارها و بارها برای مشترکانی که تمایلی به شرکت در آن‌ها را ندارند، ارسال می‌گردد.

اگر حجم این پیامک‌ها را نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد که چه هزینه‌ای را شرکت‌ها باید متحمل شوند تا این گونه اطلاع‌رسانی کنند. آیا تمام این هزینه‌ها که به صورت روزانه ایجاد می‌شود، به پای خود این شرکت‌ها است؟ هزینه‌هایی که یک مشترک اگر از شرکت در برنامه سرباز زند اما باز هم این ارسال پیامک برای وی انجام می‌شود. اگر هم به هر دلیل مشتاق شود که در مسابقات شرکت کند، هزینه ارسال هر پیامک از وی گرفته می‌شود.

با آن که بارها صحبت‌هایی از الزام اپراتورها در حذف چنین اقداماتی مطرح شده اما تاکنون اتفاق خاصی نیفتاده است. بهتر است اپراتورها راهکارهای حذف این پیامک‌ها را هم در هر ارسال به مشترک یادآور شوند تا در صورت تمایل کاربر به حذف همیشگی این پیامک‌ها، نه هزینه‌ای برای اپراتورها و شرکت‌های تبلیغاتی ایجاد شود و نه هزینه‌ای احتمالی برای مشترکان.

نویسنده: علی‌رضــا مظاهـری

آیا متن پیامک ها توسط مخابرات زخیره می شود؟

توسعه ارتباطات مانند یک پنج ضلعی است، برای توسعه این پنج‌ضلعی همه قسمت‌هایش باید با هم رشد کنند تا برای همه انواع ارتباطات بتواند پاسخگو باشد. اضلاع این پنج ضلعی عبارتند از: 1.زیرساخت‌های فیزیکی 2.قوانین 3.فرهنگ جامعه 4.نیروهای آموزش‌دیده 5.محتوا. اگر همه این عوامل با هم رشد کنند، ارتباطات الکترونیک در کشور راه می‌افتد.

مدیر عامل شرکت مخابرات: دولت می‌تواند تولیدکننده محتوا باشد یا نظارت بر محتوا داشته باشد. حاکمیت باید بر محتوا نظارت داشته باشد و نمی‌تواند تولیدکننده محتوا باشد. اگر حاکمیت تولیدکننده محتوا باشد، همین مسائل و ابهامات تا سال‌های دیگر هم ادامه خواهد داشت و به جایی نخواهد رسید. در نهایت مردم برای گرفتن محتوا باید به خارج از ایران مراجعه کنند.

ما هیچ اطلاعاتی را ذخیره نمی‌کنیم جز اطلاعاتی که خود مشترک مراجعه کند، مثلا یک نفر مراجعه می‌کند که من این همه پیامک ارسال نکرده ام. ما یک لیست به او می‌دهیم که در این تاریخ و در این ساعت شما به این شماره‌ها اس ام اس زده اید ولی محتوای آن را نداریم، چون نمی‌توانیم داشته باشیم. حجم پیامک‌ها به حدی است که نمی‌توانیم نگهداری کنیم.

منبع: خبرآنلاین

کاهش تخلفات رانندگی توسط دوربین مداربسته

امروزه در مراکز صنعتی و اداری جهت نظارت بر محیط فیزیکی و نظارت بر کار کارکنان در جهت کنترل و مدیریت بهتر و کارآمـد‌تر بـه وفـور از سیستم های تـلویزیونی مـداربسته (closed circuit TV) (cctv) استفاده می‌شود. این سیستم ها به عنوان سیستم های کنترل تصویری نیز نامیده می‌شوند. گاهی نیز از این سیستم ها با مخفف CCVE (تجهیزات ویدئویی مداربسته) یاد می‌شود. به اینگونه سیستمها اصطلاح دزدگیر تصویری نیز گفته می‌شود.

آقای حسام مبینی مدیر فروش شرکت لیان گستر (ارائه دهنده خدمات دوربین مدار بسته) مصاحبه ای با رسانه ها داشته اند. این مصاحبه درباره موضوعاتی از قبیل امنیت، بیزینس دوربین مداربسته، تلقی مردم از این نوع کسب و کار و موارد بسیاری دیگر است. این مصاحبه را در لینک زیر بخوانید:

لینک مصاحبه – سایت تخصصی دوربین مدار بسته

ستاره کارت شارژ مربع

همه با آن درگیرند، گاهی هست و گاهی نیست. گاهی بدموقع تمام می‌شود و سخت یافت می‌شود. گاهی مفت و مجانی به دست‌مان می‌رسد. گاهی هم که نداریم‌اش، بدجوری اعصاب‌مان به‌هم می‌ریزد. ذهن‌تان جای دوری نرود، کد شارژ تلفن همراه را می‌گویم. کدهایی که هر چند در ابتدا عجیب بودند، اینک خواندن آنها کار افراد بسیاری شده است: یا می‌خرند و یا می فروشند. اتفاقی که با ورود سیم کارت‌های اعتباری در سال‌های قبل شروع شد اینک یک پدیده عادی شده است. یکی از دلایل اصلی رونق کارت‌های شارژ تهیه راحت سیم‌کارت‌های اعتباری و ارزان بودن آنها بوده است اما هستند افراد بسیاری که با انگیزه‌های مالی به این سیم‌کارت‌ها رو آورده‌اند؛ مواردی مانند خرید شارژ متناسب با نیاز و همچنین امکان کنترل شارژ مورد استفاده فرزندان و البته آنها که کلا زیاد حرف می‌زنند. برخی نیز به دلیل سایر مزایای سیم‌کارت‌های اعتباری نظیر دسترسی به اینترنت از آنها استفاده می‌کنند.

به خواندن ادامه دهید