Loading...
ایرانگردی

بهترین پیست های اسکی ایران | برای اسکی کردن کجا برویم؟

بهترین پیست های اسکی ایران

در دومین ماه زمستانی به سر می بریم و فضا برای اسکی کردن کاملا مهیاست. بهترین پیست های اسکی ایران پذیرای اسکی بازان حرفه ای می باشد و آن هایی هم که چندان شناخت و مهارتی در این ورزش جذاب ندارند، می توانند دوران آموزشی خود را آغاز نمایند.

اگر به اسکی کردن علاقه مند هستید، جای دارد که بهترین پیست های اسکی ایران را بشناسید.

پیست های اسکی ایران

پیست اسکی توچال

پیست اسکی توچال از معروف ترین پیست های اسکی ایران به شمار می رود. این پیست در سه کیلومتری تجریش در تهران واقع بوده و در محدوده ی شمیرانات قرار دارد. اگر به دنبال مرتفع ترین پیست اسکی کشور می باشید، باید به توچال بروید.
در پیست اسکی توچال به سه پیست اسکی مجزا می رسید: پیست قله، پیست دامنه غربی و پیست سوم که در ایستگاه 7 به 5 جای گرفته است. در این پیست اسکی باشگاه تیر و کمان، باشگاه بانجی جامپینگ، تنیس، پینت بال و اسکیت نیز وجود دارد و می توانید به آن ها هم سرگرم شوید.

 

پیست اسکی توچال
پیست اسکی توچال

 

پیست اسکی خوشاکو

برای رفتن به پیست اسکی خوشاکو باید به غرب ارومیه بروید. این پیست در 30 کیلومتری غرب ارومیه و در منطقه ی رازان می باشد. به واقع پیست اسکی خوشاکو تنها پیست اسکی در منطقه ی شمال غربی کشور است و اتفاقا طرفداران بسیاری از این جهت دارد.
در این پیست اسکی شرایط خوبی برای تازه کارها فراهم است و اگر پیش از این اسکی نکرده باشید، در خوشاکو موقعیت خوبی برای یادگیری این ورزش زمستانی خواهید داشت.
محوطه اطراف و پوشش منطقه نیز در نوع خود دیدنی و خیال انگیز هستند.

 

پیست اسکی خوشاکو
پیست اسکی خوشاکو

 

پیست اسکی نسار بیجار

در استان کردستان به پیست اسکی دیگری به نام نسار بیجار می رسیم. این پیست نیز مورد توجه اسکی بازان قرار دارد. به جز اسکی می توانید از تله سیژ، تله کابین و دیگر تفریحات نیز استفاده نمایید.
لازم به ذکر است که مسابقات اسکی متعددی تا به حال در پیست اسکی نسار بیجار شکل گرفته و برگزار شده است.
اگر به دنبال ترتیب دادن یک سفر زمستانی داخلی هستید، سفر به استان کردستان و لذت بردن از پیست اسکی نسار بیجار را عالی خواهید یافت.

 

پیست اسکی نسار بیجار
پیست اسکی نسار بیجار

 

پیست اسکی چلگرد

پیست اسکی چلگرد در دامنه ی کوه های زاگرس جای دارد. این پیست اسکی طولی نزدیک به 800 متر دارد و شیب آن به 20 درصد می رسد. آب و هوای منطقه بسیار عالی بوده و حتی در فصل زمستان نیز آفتاب ملایمی پوشش ایجاد می کند.
آبشار کوهرنگ در نزدیکی پیست اسکی چلگرد را نیز در این سفر زمستانی از دست ندهید. آبشار کوهرنگ آبی خنک و گوارا داشته و فضایی رویایی و خیال انگیز به وجود آورده است.
پیست اسکی چلگرد سالیانه توریست های داخلی و خارجی متعددی را به بازدید از خود به این منطقه می کشاند. در اینجا برف یکدست سفید و آب و هوای مطبوع و اکسیژن پاکیزه، مجذوبتان می سازد.

 

پیست اسکی چلگرد
پیست اسکی چلگرد

 

پیست اسکی شمشک

پیست اسکی شمشک از پیست های اسکی استان تهران است که می توانیم آن را بزرگترین پیست اسکی کشور بدانیم. پیست اسکی شمشک بعد از دیزین قرار گرفته است. برای رفتن به این پیست باید به اندازه ی 57 کیلومتر به سمت شمال شرقی تهران برویم. مسیرهای رسیدن به این پیست عبارت از لشکرک ، زردبند و کرج، گچسر هستند.
برای استفاده از این پیست اسکی بهتر است از نخستین روزهای آذر تا اواسط فروردین به این منطقه بروید.

 

پیست اسکی شمشک
پیست اسکی شمشک

 

پیست اسکی سهند

در جنوب شرقی تبریز به پیست اسکی سهند به عنوان یکی از بهترین پیست های اسکی می رسید. برای رسیدن به این پیست لازم است که به اندازه ی 40 دقیقه از شهر تبریز دورتر بروید. تله اسکی شما را به منطقه ی اسکی کردن خواهد برد و باید به اندازه ی چیزی نزدیک به 1200 متر پیش بروید.

 

پیست اسکی سهند
پیست اسکی سهند

 

پیست اسکی دیزین

پیست اسکی دیزین برترین پیست اسکی در سراسر خاورمیانه و از بهترین پیست های اسکی محسوب می شود. این پیست دارای تائیدیه فدراسیون جهانی اسکی است و مسابقات بین المللی در آن برگزار می گردد. پیست اسکی دیزین در 123 کیلومتری جاده چالوس قرار دارد. در اینجا 3 تله کابین می بینیم و همین طور 2 تله سیژ نیز وجود دارد. به علاوه 7 تله اسکی بشقابی نیز خواهید یافت.
برای لذت بردن از پیست اسکی دیزین بهتر است در فاصله ی ماه های آذر تا اردیبهشت به این مکان بروید. شما می توانید در یکی از هتل های دیزین اقامت کرده و از مناظر بی نظیر آن نیز لذت ببرید.
همچنین چندین رستوران نیز در اینجا وجود دارند و توصیه می کنیم حتما وعده غذایی دلچسبی در یکی از این رستوران ها میل نمایید.

پیست اسکی دیزین
پیست اسکی دیزین