Loading...
ایرانگردیگردشگری

جاذبه های گردشگری تهران | آبشار یخی هملون

آبشار هملون در تهران

اگر می خواهید در فصل زمستان تهران گردی جذابی داشته باشید و از حال و هوای زمستانی پایتخت لذت ببرید، دیدنی ها و مکان های گردشگری طبیعی متعددی در استان تهران خواهید یافت. یکی از این مقاصد گردشگری طبیعی تهران که اتفاقا در زمستان فوق العاده جذاب خواهد بود، آبشار هملون می باشد.

معرفی آبشار هملون

این آبشار در مسیر میگون به شمشک قرار دارد و با یک بار دیدن آن، مجذوبش خواهید شد.

آبشار هملون در فصل سرما به صورت کامل یخ زده دیده می شود. اگر به محل این آبشار بروید، آن را به شکل قندیل های بزرگ آویزان می یابید که سحر و رمز و رازی در خود نشان می دهند.

همچنین نزدیک به این آبشار دو غار دیدنی نیز وجود دارد که می توانید زمانی را برای بازدید از آن ها اختصاص دهید. این غارها هملون کوچک و هملون بزرگ نام دارند و هر یک در نوع خود بسیار دیدنی هستند.

 

آبشار هملون در تهران
آبشار هملون در تهران

 

در این سفر اگر فرصت داشتید حتما زمانی را نیز برای بازدید از غارهای هملون کوچک و هملون بزرگ اختصاص دهید.

برای رسیدن به غار هملون کوچک باید چیزی نزدیک به 15 دقیقه پیاده‌ روی از ابتدای دره را ادامه دهید تا بر یک بلندی به این غار برسید. هملون بزرگ نیز تنها کمی جلوتر از هملون کوچک قرار گرفته است و از همین نقطه قابل رویت می باشد.

دره ی هملون

آبشار یخی هملون همان طور که از اسم آن احتمالا حدس می زنید، در دره ی هملون قرار گرفته است. دره ی هملون نیز در بخش شمال شرقی تهران می باشد. برای رسیدن به دره ی هملون در شمال شرقی تهران باید چیزی در حدود 30 تا 50 کیلومتر را بپیمایید و این مسافت چیزی ست که باعث می شود در هر روزی به خصوص تعطیلات آخر هفته، بتوانید به آبشار یخی هملون سر زده و از فضای نشاط آور آن لذت ببرید.

برای قرار گرفتن در مسیر دره ی هملون می باید به بزرگراه شهید بابایی رفته و از آن جا به سمت جاده ی لشکرک به فشم بروید. سپس به میگون رسیده و از آن جا به سمت شمشک و پس از آن نیز هملون خواهید رفت. (برای رسیدن به میگون از فشم باید چیزی در حدود 5 کیلومتر را بپیمایید)

به خاطر داشته باشید که حتما برای سفر در این مسیر باید خودروی شخصی شما به زنجیر چرخ مجهز باشد. به محض نزدیک شدن به هملون حال و هوای طبیعت دگرگون شده و شاید متوجه تابلوی رستوران هملون هم شوید.

 

آبشار هملون در تهران
آبشار هملون در تهران

 

به علاوه فراموش نکنید که حتما لباس گرم به همراه داشته و تمام تجهیزات سفر در برف را پیش از آن تهیه کرده باشید. به طور مثال شما نیاز به عینک مناسب دید در برف دارید و باید کفش هایی کاملا متناسب با پیاده روی در برف به پا کرده باشید.

همین طور کلاه و دستکش، بادگیر و بارانی نیز همراه خود به این سفر تهرانگردی برفی و یخی بروید.

اگر تصمیم گرفته اید تا زمستان تمام نشده، از زیبایی های یخ و برف لذت ببرید، آبشار یخ زده ی هملون در استان تهران می تواند یک مقصد سفر طبیعت گردی یک روزه بسیار جذاب باشد.