Loading...
ایرانگردی

هزینه و روش سفر به کیش

کیش

کیش یکی از برترین جاذبه های گردشگری ایران است که معمولا مقصدی برجسته برای تورگردان ها و شرکت های مسافرتی است. کیش به خاطر اینکه منطقه آزاد است از لحاظ گردشگری پیشرفت خوبی داشته و تمام زیرساخت ها بدین منظور بهینه سازی شده اند.

در کیش به دلیل اینکه سعی شده تا بهترین ها فراهم شود معمولا هزینه ها نسبت به سایر شهرهای توریستی ایران بیشتر است. برای سفر به کیش باید بودجه بیشتری در نطر بگیرید تا شهری مثل مشهد!

البته اگر با تور هم سفر نیستید و به صورت شخصی سفر می کنید با بررسی گزینه های مختلف می توانید هزینه های سفر را کمی پایین تر بیاورید.

راه های سفر به کیش

بلیت هواپیما برای سفر به کیش بسته به شرکت هواپیمایی که قصد سفر با آن را دارید متفاوت است. با کمی جستجو و صبر و حوصله می توانید در بلیت هواپیما تخفیف خوبی بگیرید. برخی ها معتقدند خرید بلیت های لحظه آخری میتواند نصف قیمت تمام شود.

اگر خواسته باشید که از راه زمینی به کیش سفر کنید هم چنین شرایطی موجود است البته باید کمی بیشتر سختی بگشید چون هواپیما بسیار سریعتر از خودرو و قطار مسیر را طی می کند.

برای رسیدن به کیش از راه زمینی ابتدا به بندرعباس و از آنجا به بندر چارک بروید. فاصله ی بندرعباس تا بندر چارک حدود ۲۹۰ کیلومتر و فاصله ی دریایی چارک تا کیش حدود دو و نیم ساعت است. اما آنچه بعد از این همه سختی به دست خواهید آورد، حمل خودرو با لندینگ کرافت و استفاده از ماشین شخصی در کیش است.

سفر به کیش
سفر به کیش

بهتر است پیش از ورود به کیش، شرایط ویژه ی رانندگی در کیش را مانند بیشترین سرعت مجاز و موارد دیگر را بپرسید.

حتی اگر نخواهید با خودروی شخصی به کیش سفر کنید هم می توانید با قطار یا اتوبوس و قایق مسیرها را تا رسیدن به کیش طی کنید. برای این کار با اتوبوس یا قطار به بندر عباس و از آنجا زمینی به بندر لنگه و درنهایت به بندر چارک یا بندر آفتاب می رسید.

هزینه اقامت در کیش
هتل های لوکس کیش از ۱۹۵ هزار تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای هر شب اقامت دریافت می کنند. قیمت هتل های میان رده در کیش ۱۳۵ هزار تا ۳۲۰ هزار تومان است. اگر ارزان سفر می کنید، حدود ۶۵ تا ۱۵۰ هزار تومان را برای هر شب اقامت در هتل های ارزان کیش درنظر داشته باشید.

هزینه خورد و خوراک در کیش
به طور کلی مواد غذای در کیش ارزان نیست اما خوشبختانه در کیش آنقدر رستوران های جورواجور خواهید یافت که می توانید متناسب با بودجه ی سفرتان غذا میل کنید.

قیمت یک وعده غذا در رستوران های معمولی کیش از حدود ۱۷ هزار تومان شروع می شود و در رستوران های لوکس به ۱۰۰ هزار تومان می رسد. پیشنهاد می کنیم غذاهای دریایی انتخاب کنید که از سلامت و تازگی آن ها خیال تان راحت باشد.

هزینه حمل و نقل در کیش
کرایه تاکسی در کیش ارزان نیست. اما شما بین تاکسی خطی زرد، تاکسی تلفنی دربستی سفید رنگ و مینی بوس امکان انتخاب دارید.

تاکسی ها براساس تاکسی متر کار می کنند و نرخ آن ها در روز و از نیمه شب به بعد متفاوت است؛ این نرخ تا نیمه شب ۶ هزار تومان و از ۱۲ شب تا ۶ صبح مبلغ هفت هزار و ۵۰۰ تومان است. قیمت اجاره ی ماشین بدون راننده از ۱۸۰ هزار تومان برای ۲۴ ساعت آغاز می شود.

هزینه بازدید از جاذبه های کیش
قیمت بلیط خانه مردمشناسی کیش ۱۰ هزار تومان، ورودی شهر زیرزمینی کاریز ۲۰ هزار تومان، هزینه ی پارک آبی اوشن برای نصف روز ۹۰ هزار تومان، و هزینه ی بازدید از باغ پرندگان، پارک دلفین ها و کلاسیک شو ۱۱۲ هزار تومان است.