Loading...
معرفی هتل

هتل هایی آینده چه شکلی هستند؟

هتلهای مدرن

دهه اخیر فناوری پیشرفت چشمگیری داشته به طوری که در همه عرصه های زندگی انسان وارد شده و البته این ورود در هر زمینه ای سازگاری و سادگی و کیفیت را به همراه داشته است. یکی از صنعت هایی که بیشترین تغییر را از فناوری به خود دیده صنعت هتلداری است. در کشورهای پیشرو در تکنولوژی از هر فرصتی برای کارکرد بهتر در هتلداری استفاده شده. حتی در کشور ما هم این تاثیر را میتوان لمس کرد برای نمونه رزرو هتل داخلی به کمک گوشی همراه و از هر مکانی امکانپذیر است و این یعنی سادگی در کار و کمک گرفتن از فناوری!

هتل های پیشرفته بسیاری در دنیا وجود دارند برای مثال میتوان به هتل های رباتیک در ژاپن اشاره کرد. در حقیقت اگر اقامت در هتل های قرن بیست و یکمی را میخواهید باید راهی ژاپن شوید البته کشور های دیگری هم هتل هایی از این دست دارند. در این نوشته به معرفی چند هتل مدرن که پیشرفته هستند می پردازیم.

پیشرفته ترین هتل های جهان

هتل هن نا (Henn-na) ژاپن
هتل رباتیک هن نا “Henn-na” در ژاپن در واقع هتلی متعلق به آینده است. این هتل تماما از فناوری های پیشرفته ای بهره میبرد که هنوز به در دسترس عموم قرار نگرفته اند و یا اگر هم باشد بسیار محدود است. کارهای هتل را ربات ها بر عهده دارند و حتی امور پذیرش را هم انجام می دهند.

ربات های هتل هن نا می توانند اثاثیه مسافرین را حمل کنند و حتی با آنها شوخی و خوش وبش کنند. وقتی میخواهید وارد اتاقتان شوید هیچ کلیدی نخواهید داشت و فناوری تشخیص چهره اجازه ورودتان را صادر می کند. تمام انرژی هتل از پنل های خورشیدی تامین می شود و هر کاری را که تصورتان می شود را فناوری انجام میدهد. حتی نیازی نیست تا کانال های تلویزیون را خودتان عوض کنید کافیست به ربات دستیارتان بگویید چه می خواهید همان را برایتان انجام میدهد.

پیشرفته ترین هتل های جهان
پیشرفته ترین هتل های جهان

هتل پنینسولا (Peninsula)، ژاپن
دیگر هتل متعلق به آینده به نام Peninsula در ژاپن ساخته شده که بیشتر به درد سفر های خانوادگی آنهم همراه با بچه ها میخورد. در این هتل برای مدت طولانی میتوان بچه ها را به حال خودشان گذاشت و آنها را به فناوری سپرد. برای کودکان ماجراجویی هایی در قالب واقعیت مجازی تدارک دیده شده که میتوانند ساعت ها وقتشان را صرف این کار کنند.

بزرگ سال ها هم میتوانند در ساعت هایی که کودکان در امنیت کامل ماجراجویی می کنند با خیال راحت به تفریحات مورد علاقه خود بپردازند.

هتل یوتل (YOTEL)، نیویورک
آمریکا دیگر کشوری است که جزو پیشرو های فناوری است، پس اگر هتل مدرن و مجهز به فناوری های پیشرفته نداشته باشد جای تعجب دارد. YOTEL نام هتلی در نیویورک است که از تمام فناوری هایی روز بهره میبرد. در یوتل حتی دیوارها هم موسیقی پخش می کنند. تخت خواب های مکانیزه هستند و به صورت خودکار جمع می شوند تا فضای اتاق بیشتر شود. اگر وسایل با ارزش و قیمتی دارید و نگرانش هستید بهتر است آنرا به بازوی رباتیک موجود در هتل بسپارید تا آنرا به نحو احسنت نگهداری کنید.

فناوری در هتل
فناوری در هتل

هتل دلتا (Delta)، کانادا
وقتی نام سامسونگ جایی باشد باید منتظر شگفتی بود. هتل دلتای کانادا با همکاری سامسونگ به فناوری های روز دنیا مجهز شده است. تمامی اتاق های هتل Delta توسط سامسونگ هوشمند شده اند و تصوری از زندگی در آینده را ارائه می دهند.

مهمان های این هتل مدرن می توانند به کمک گجت های خود به اتاق ها یا میزهای هوشمند متصل شده و به منوی رستوران، فیلم، پخش زنده ی تلویزیونی و سایر خدمات هتل دسترسی پیدا کنند.