Loading...
ایرانگردیگردشگری

خرمشهر و آبادان قطب گردشگری آبی ایران در نوروز

ایرانگردی, گردشگری آبی در خرمشهر

نوروز فرصت خوبی برای ایرانگردی است. کشور عزیزمان ایران مملو از جاذبه های گردشگری متنوعی است که در تعطیلات نوروز می توانید به جای تورهای خارجی گرانقیمت یکی از آنها را هدف قرار داده و از کشور چهارفصلمان نهایت لذت را ببرید.
ایرانیان بسیاری در طول سال به خصوص ایام نوروز برای پرداختن به تفریحات دریایی اقدام به خرید تورهای گرانقیمت ترکیه، دبی و تایلند می کنند غافل از اینکه شمال و جنوب کشور عزیزمان دارای ظرفیتهای غنی در حوزه ی گردشگری آبی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، آبادان و خرمشهر ظرفیت ویژه ی گردشگری آبی در تعطیلات نوروز هستند. رئیس اداره ی میراث فرهنگی آبادان و خرمشهر با اعلام این خبر گفت: با نزدیک شدن به نوروز، آبادان و خرمشهر با ظرفیتهای غنی در حوزه ی گردشگری آبی خود را آماده ی پذیرایی از میهمانان و گردشگران نوروزی کرده‌ اند.
سجاد پاک‎ گهر با اشاره به اینکه استان خوزستان دارای رودهای متعدد و فراوان از جمله کارون، اروند، بهمنشیر و کانال دستکند عضدی (به طول چهار کیلومتر و ارتباط ‎دهنده رودهای کارون و اروند) است، افزود: این رودها از یک سو به عنوان رودها و شاخه‎ های اصلی آبهای منطقه و از سوی دیگر رودهایی که به نوعی از رشته ‎کوههای زاگرس سرچشمه و در انتها به رودخانه ی اروند منتهی می‎‎شوند، به عنوان ظرفیتهای ویژه‎ از منظر گردشگری آبی در منطقه ی آزاد اروند (شهرهای آبادان و خرمشهر ) محسوب می شوند.

ایرانگردی, گردشگری آبی در خرمشهر
ایرانگردی, گردشگری آبی در خرمشهر

ایشان در ادامه گفت: این ظرفیت سبب شده تا قایقها، لنجها و کشتیهای گردشگری ویژه‎ا ی در کنار اسکله‎های مورد نظر در منطقه برای استفاده گردشگران فراهم شود.

رئیس اداره ی میراث فرهنگی آبادان و خرمشهر همچنین از ایجاد تمهیداتی برای استقرار جت‎ اسکی در منطقه در ایام نوروز ۹۷ خبر داد و گفت: در زمان حاضر در حال آماده سازی زیرساختهای لازم برای این موضوع هستیم که تا نوروز آماده می شود.

پاک گهر افزود: باتوجه به استقبال میهمانان نوروزی از شهرهای آبادان و خرمشهر (منطقه آزاد اروند) در ایام نوروز، هرساله جمع کثیری از این گردشگران از ظرفیتهای آبی منطقه استفاده می ‎کنند.

ایشان در انتها به اهمیت موضوع گردشگری آبی در ایام نوروز اشاره کرد و گفت در آخرین جلسات ستاد خدمات سفر نوروزی شهرهای آبادان و خرمشهر، تمامی دستگاههای اجرایی تأثیرگذار در این حوزه به دستور رئیس‎ ستاد ملزم به اجرای وظایف و تمهیدات ویژه در راستای ارتقای بیشتر گردشگری آبی منطقه در ایام نوروز شدند.