Loading...
ایرانگردیگردشگری

بارش برف در استان تهران و رونق گردشگری زمستانه

رونق گردشگری زمستانه در استان تهران

یکی از تفریحات محبوب در فصل زمستان، ورزش اسکی است که در سال جاری علاقه مندان این ورزش زمستانی از پرداختن به آن به دلیل کاهش بارشها بی نصیب مانده بودند. خوشبختانه با بارش برف در روزهای اخیر سایتهای گردشگری زمستانه تهران بازگشایی شدند.
در این راستا مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران گفت: بارش برف موجب شد تا سایتهای گردشگری زمستانه تهران برای میزبانی از گردشگران آماده شوند.

رونق گردشگری زمستانه در استان تهران
رونق گردشگری زمستانه در استان تهران

به گزارش خبرگزاری مهر، مجید مهدوی گفت: با توجه به ماندگاری برف در ارتفاعات شمال تهران و وجود تله کابین و مرکز اقامتی امکان برگزاری و میزبانی از جشنواره های گردشگری زمستانی در سطح ملی در تهران فراهم است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران افزود : دفاتر خدمات مسافرتی پایتخت می توانند در قالب تورهای گردشگری زمستانه از استانهای همجوار به تهران گردشگر وردی داشته باشند و در تحقق این مسیراداره کل میراث فرهنگی از هیچ کمک و پشتیبانی دریغ نخواهد کرد.

مهدوی در ادامه گفت: تنظیم یک تقویم رویدادی و نمایشگاهی در تهران موجب خواهد شد تا با انجام یک کار برنامه ریزی شده برای همه فصول سال شاهد رونق تورهای تهرانگردی و افزایش گرشگران ورودی به استان باشیم.

به گفته ی مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران، در حال حاضر آمار و اطلاعات دقیقی از میزان گردشگران زمستانه در استان تهران وجود ندارد، اما بی شک برای انجام یک کار برنامه ریزی شده نیاز به تعداد و سطح انتظارات این گردشگران داریم.
مهدوی در آخر خاطر نشان کرد: سال آینده با حمایت بخش خصوص قطعا جشنواره ی گردشگری زمستانه در تهران برگزار خواهیم کرد.

با انتشار این خبر خوش برفی از همین حالا برای آخر هفته ی خود برنامه ریزی کرده و به یکی از سایتهای تفریحات زمستانه ی تهران نظیر پیست اسکی آبعلی، شمشک دیزین و یا توچال رفته و از این نعمت الهی نهایت لذت را ببرید. در ضمن یادتان باشد نکات ایمنی را حتما رعایت کرده و به چرخ خودروتان زنجیر چرخ ببندید.