Loading...
ایرانگردیگردشگری

گردشگران ایران طی 8 سال به 20 میلیون نفر خواهند رسید!

رونق گردشگری ایران طی هشت سال

در اخبار گردشگری منتشر شد: ایران طی ۸ سال گردشگران خود را به ۲۰میلیون نفر می رساند.

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس سازمان میراث ‌فرهنگی کشور در سفر خود به هلند که برای بررسی توسعه ی همکاری در زمینه ی جذب گردشگر، تبادل تجربه درخصوص صنایع ‌دستی و نزدیک شدن موزه‌های دو کشور صورت گرفته بود به این موضوع تأکید کرد که ایران طی یک برنامه ی هشت ‌ساله، رقم گردشگران خود را به رقم ۲۰میلیون نفر خواهد رساند.

علی ‌اصغر مونسان معاون رئیس‌ جمهوری و رئیس سازمان میراث ‌فرهنگی اوایل هفته ی جاری در سفرش به هلند با اعلام این خبر از برگزاری نمایشگاه گردشگری ایران در اوایل بهمن ۹۶ سخن گفت و تاکید کرد این نمایشگاه رویداد بزرگی است که بر جذب گردشگر خارجی تاثیر خواهد گذاشت.

توریستهای خارجی در اصفهان
توریستهای خارجی در اصفهان

مونسان در این سفر ضمن بازدید از نمایشگاه گردشگری اوترخت با رئیس این نمایشگاه ملاقات کرد. ایشان طی این دیدار با اعلام اینکه در تاریخ ۳ بهمن ۹۶ نمایشگاه گردشگری ایران در تهران افتتاح خواهد شد، این رویداد را فرصت مناسبی برای رایزنی در خصوص گسترش مناسبات گردشگری با سایر کشورها ازجمله هلند برشمرد.

او همچنین با دست‌ اندرکاران غرفه‌های ایرانی در این نمایشگاه گفت ‌وگو کرد و مسائل و دیدگاههای فعالان عرصه ی گردشگری کشورمان را شنید.

رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری در حاشیه ی بازدید از این نمایشگاه گفت: این نمایشگاهها فرصت بسیار مناسبی را برای کشور مهیا می‌سازد تا بتوانیم داشته‌ های خود را هرچه بیشتر معرفی کنیم. اعتقاد داریم که داشته‌های بی‌نظیر تاریخی و جاذبه‌های طبیعی در کشور وجود دارد که کمتر در داخل و به‌ویژه در خارج از کشور معرفی شدند. باید تلاش کنیم تا بتوانیم این داشته‌ها را معرفی کنیم تا این امر به ورود بیشتر گردشگر خارجی به کشورمان منجر شود.

ایشان در ادامه افزود: همه می‌دانیم که اقتصاد گردشگری در دنیا در رتبه ی سوم اقتصاد جهانی قرار دارد و بسیاری از کشورها اکنون مسیر توسعه و پیشرفت را بر پایه ی توسعه ی صنعت گردشگری گذاشته‌ اند. جمهوری اسلامی ایران نیز برنامه‌ ای را در این زمینه تدوین کرده که انشاءالله بتوانیم براساس چشم‌ انداز این برنامه، خود را به جذب ۲۰میلیون گردشگر و ۲۵میلیارد درآمد ارزی ظرف هشت سال آینده برسانیم و این امر میسر نخواهد شد مگر اینکه بتوانیم در بخش تبلیغات در حوزه ی گردشگری که بسیار مهم است سرمایه‌گذاری بیشتری کنیم و از تجربه‌های جهانی در بخش تبلیغات و معرفی و برگزاری نمایشگاه بتوانیم به‌خوبی بهره بگیریم.

مونسان بیان کرد: در کنار این نمایشگاهها، باید بتوانیم با متصدیان تورهای خارجی متصل بشویم و بخش خصوصی را به بخش‌های خارجی متصل کنیم و این امر منجر به سفر گردشگران بیشتری به کشورمان شود.

او همچنین در جلسه‌ ای با تورگردانان هلندی فعال در زمینه ی ارسال گردشگر به کشورمان راهها، موانع و مشکلات سفرهای گردشگران هلندی به کشورمان را مورد بررسی قرار داد.

معاون رئیس‌ جمهوری همچنین در نشستی با حضور نمایندگان و دست‌ اندرکاران موزه‌های هلند شرکت کرد. او در این نشست نسبت به برگزاری نمایشگاههای موزه ‌ای به‌صورت متقابل در دو کشور اعلام آمادگی کرد.