Loading...
ایرانگردیگردشگری

سفر یک روزه به دریاچه عروس رودبار

دریاچه عروس رودبار

فصل تابستان بهترین فرصت برای طبیعت گردی در ایران است. در اقصی نقاط ایران جاذبه های طبیعی خیره کننده ای وجود دارد که با نشان کردن آنها می توانید یک سفر هیجان انگیز را برای خودتان رقم بزنید. یکی از نقاط ناب برای طبیعت گردی دریاچه عروس در شمال کشور است که چون عروسی زیبا در میان دریاچه های کشور طنازی می کند.
دریاچه عروس که با نام دریاچه حلیمه جان هم شناخته می شود در روستای حلیمه جان از توابع رحمت آباد و بلوکات شهرستان رودبار در استان گیلان واقع شده است. برای رفتن به روستای حلیمه جان و تماشای مناظر خیره کننده ی دریاچه عروس می توانید از طریق اتوبان تهران قزوین اقدام کنید. در ادامه ی مسیر پس از عبور از رودبار و منجیل باید مسیر را به سمت توتکابن منحرف کرده و وارد خروجی حلیمه جان بشوید تا پس از طی مسیری کوتاه اما خوش منظره و باصفا به منطقه ی حلیمه جان برسید.

روستای حلیمه جان رودبار
روستای حلیمه جان رودبار

شما می توانید با تور یک روزه راهی منطقه ی زیبا و رویایی حلیمه جان شده و از مناظر طبیعی دریاچه عروس نهایت لذت را ببرید. در فصل تابستان منطقه ی حلیمه جان به خصوص محوطه ی سبز دریاچه از آب و هوای بسیار مطبوعی برخوردار است که می تواند روح شما را جلا بدهد.
دریاچه ی عروس از زیباییهای طبیعی خیره کننده ای برخوردار است که تماشای آن بسیار لذتبخش خواهد بود. رنگ دریاچه عروس به دلیل وجود نوعی جلبک به رنگ سبز دیده می شود. هنگام وزش باد با کنار رفتن جلبکها، دریاچه به صورت دو رنگ نمایان می شود که از جلوه های طبیعی این دریاچه محسوب می شود.
طبیعت بکر منطقه و مناظر خیره کننده ای که دریاچه عروس خلق کرده است، بستر مناسبی برای آرامش و لذت بیشتر شما را در سفر به روستای قدیمی حلیمه جان فراهم می کند.

دریاچه عروس رودبار
دریاچه عروس رودبار
دریاچه عروس رودبار
دریاچه عروس رودبار