Loading...
خانواده و سلامت

همایش بزرگ پیاده روی همگانی- 23 تیر- تبریز

رسول صادقی

رسول صادقی، رئیس هیات ورزش‌های همگانی آذربایجان شرقی گفت: همایش پیاده روی بزرگ خانوادگی و همگانی جمعه 23 تیر از ساعت 8 صبح در مسیر جاده ائل گلی بطرف پارک تاریخی ائل گلی پارکینگ شماره 1 جنب سازمان پارکها برگزار می شود.

رسول صادقی
رسول صادقی

رسول صادقی ادامه داد: 23 تیر همایش بزرگ پیاده روی همگانی و خانوادگی در تبریز برگزار و این همایش با حضور گسترده و پرشور مردم از برنامه صبح و نشاط و شبکه 3 پخش مستقیم خواهد شد.

وی اظهار داشت: در این همایش بزرگ به شرکت کنندگان به قید قرعه جوایزی از قبیل کمک هزینه عتبات عالیات، سکه بهار آزادی و دوچرخه اهداء خواهد شد.

صادقی با اشاره به این موضوع که بخشی از سلامت جامعه با توسعه ورزش همگانی محقق می شود، افزود: نشاط، سلامت و فعالیت های روزانه در جامعه با توسعه ورزش همگانی تامین می شود.

وی تاکید کرد: مدیریت شهری برای تحقق ورزش همگانی با سایر دستگاه های مرتبط و مسئول در تعامل است تا فرهنگ ورزش را در زندگی روزمره مردم به ویژه قشر جوان نهادینه کند.

معاون تربیت بدنی و تندرستی آموزش و پرورش استان افزود: ورزش نقش مهمی به عنوان ایجاد کننده سلامتی، نشاط، شادابی و پرکردن اوقات فراغت به روش مفید و عنصر پیش گیرنده بیماری های جسمی و روانی است.

صادقی تصریح کرد: توجه ویژه ای نیز در استان به موضوع ورزش همگانی وجود دارد که برگزاری شورای عالی ورزش همگانی نشان دهنده اهمیت بالای ورزش همگانی در جامعه است.

رییس هیات ورزشهای همگانی آذربایجان شرقی خاطرگفت: نشان کرد: همکاری خوبی بین ارگانها و نهادها و اداره کل ورزش و جوانان و هیات ورزش های همگانی وجود دارد و این امر موجب رشد و توسعه ورزش در بین مردم استان شده به طوری که بیشترین حضور مردم در همایش های پیاده روی در این استان رقم خورده است .

وی ادامه داد: حضور پرشور مردم در همایش های بزرگ همگانی ، نشان از اهمیت ورزش در زندگی مردم است.

رسول صادقی اشاره کرد: افزایش اعتماد به نفس، ارتقاء وضعیت روحی و روانی شهروندان در گرو توجه ویژه به ورزش به ویژه ورزش های همگانی است.

رییس هیات ورزشهای همگانی استان در نهایت گفت: خوشبختانه کارهای اساسی و اصولی در ورزش شهروندی انجام گرفته که موجب ترغیب مردم به ورزش شده است و برگزاری همایشهای همگانی و همچنین جشنواره های متنوع ورزشی در راستای ایجاد شور و نشاط اجتماعی است که بایستی پررنگ‌تر باشد.