Loading...
خواندنی ها

پایتخت با کاهش دما همراه خواهد شد

پایتخت در انتظار کاهش دما

به گزارش ایران برای ایرانیان به نقل از خبرگزاری ایسنا، مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از کاهش دما در نوار شمالی کشور خبر داده و اظهار داشت: تهران در روز سه‌شنبه (۲۰ تیرماه)، کمی ابری، در بعدازظهر همراه با افزایش ابر و باد با حداکثر و حداقل دمای ۳۹ و ۲۷ درجه سانتیگراد خواهد بود.
احد وظیفه به وضعیت آب و هوای امروز در کشور اشاره ای کرده و گفت: بر اساس بررسی وتحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، امروز در استان‌های ساحلی دریای خزر، ابرناکی و بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود همچنین در ارتفاعات شمال سمنان، جنوب گلستان و مناطقی از خراسان شمالی در ساعت بعدازظهر رشد ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد که رگبار باران در ارتفاعات شمال سمنان و جنوب گلستان شدت بیشتری دارد.

پایتخت در انتظار کاهش دما
پایتخت در انتظار کاهش دما

وی ادامه داد: بعدازظهر روز سه‌شنبه در شمال سمنان، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود که بارش در گلستان، ارتفاعات شمال سمنان و مناطقی از خراسان شمالی شدت بیشتری خواهد داشت.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی تاکید کرد: در روز چهارشنبه (۲۱ تیرماه) با تقویت جریان‌های شمالی، دمای هوا در نوارشمالی به طور محسوسی خنک می‌شود و در استان‌های ساحلی دریای خزر ابری و در برخی مناطق بارش باران پیش‌بینی می‌شود و در مناطقی از شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی و شمال شرق کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ خواهد داد.
احد وظیفه بیان کرد: طی سه روز آینده به‌ دلیل تقویت جریان‌های مرطوب جنوبی، در مناطقی از جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان در ساعات بعدازظهر رشد ابر، رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و سواحل شرقی دریای عمان مواج خواهد بود.

پایتخت در انتظار کاهش دما
پایتخت در انتظار کاهش دما

وی تصریح کرد: درسه روز آینده در شمال شرق و شرق کشور گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. در برخی نقاط به‌ویژه در زابل با گرد و خاک همراه خواهد بود. از بعدازظهر سه‌شنبه و طی روز چهارشنبه با افزایش سرعت وزش باد در مناطق جنوبی سمنان، بخش‌هایی از استان‌های اصفهان، قم، مرکزی، البرز، قزوین و جنوب تهران پدیده گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود. ضمن اینکه بعدازظهر سه‌شنبه و طی روز چهارشنبه در مناطقی از استان‌های خوزستان، ایلام و بوشهر گاهی وزش باد شدید و گرد وخاک رخ خواهد داد.
مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در مورد هوای تهران در روز چهارشنبه (۲۱ تیرماه) گفت: آسمان تهران در این روز نیمه ابری، در بعدازظهر همراه با افزایش ابر، در بعضی ساعات رگبار،رعد و برق و وزش باد شدید با حداکثر و حداقل دمای ۳۶ و ۲۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
همین طور وظیفه در نهایت اظهار کرد: روز آینده بیشینه و کمینه دما در شهر اهواز به عنوان گرمترین شهر بین ۵۱ و ۳۲ درجه سانتیگراد خواهد بود این درحالیست که اردبیل به عنوان خنک‌ترین شهر دمایی بین ۲۱ و ۱۳ درجه سانتیگراد را تجربه می‌کند.