Loading...
ایرانگردی

از سمیرم تا خفر

آبشار آب ملخ

یکی از زیباترین مسیرهای سفر که می توانید در این فصل از سال طی کنید، از سمیرم تا خفر خواهد بود.
برای مطالعه ی راهنمای سفر از سمیرم تا خفر به آدرس زیر مراجعه نمایید:

http://rooziato.com/1396101325/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%DB%B3-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%86%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C/
در این سفر به طبیعت بی انتها و بی نظیر استان کهگیلویه و بویراحمد رفته و در امتداد کوهستان زیبای دنای شمالی، به خفر در اصفهان می رسید.
در این سفر می توانید از نزدیک با نحوه ی زندگی عشایر آشنا شده و خود را به طبیعت زیبای آن بسپارید.
سفر به سمت جنوب اصفهان آغاز شده و از آن جا به شهرستان سمیرم خواهید رفت. در صورتی که با خودروی خود به اصفهان رسیده باشید، تنها چند ساعت رانندگی شما را به شهرستان سمیرم خواهد رساند.
در این شهرستان چندین مهمانسرا برای اقامت وجود دارد که می توانید یکی از آن ها را برای سپری کردن زمانی که در سمیرم هستید، برگزینید.
شهرستان سمیرم دارای قدمتی سه هزار ساله بوده و هنوز یادگارهایی از دوران هخامنشیان در آن به جا مانده است.

از سمیرم تا خفر
از سمیرم تا خفر

لازم است بدانید که در بخش جنوبی شهر سمیرم، یاسوج واقع شده و اگر علاقه مند باشید می توانید یک روز را نیز به بازدید از یاسوج اختصاص دهید.
در روز دوم سفر به آبشار آب ملخ می روید. آبشار آب ملخ در روستای آب ملخ قرار داشته و آب آن از طریق برف های آب شده در کوه دنا تامین می گردد.

آبشار آب ملخ
آبشار آب ملخ

بهترین زمان برای سفر به این نقطه از ایران زمین، همین ماه های خرداد و تیر هستند که طبیعت این مناطق در اوج شکوفایی بوده و چشمه سارها پر آب شده اند.
در راهنمای روزیاتو آمده؛ اگر از سمیرم به سمت جنوب شرقی جاده حنا و به طرف روستای خفر عزیمت نمایید، بعد از گذشت هفتاد کیلومتر از روستای حنا، مورک و خینه، به منطقه زیبا سخفر در دامنه های مملو از برف دنا می رسید که مبدا حرکت به سمت آبشارهای پی دنی خواهد بود.
آبشار خفر نیز در روستای خفر مقصد بعدی ست که چندین ساعت برای گردش در آن زمان نیاز خواهید داشت.
مقصد گردشگری بعدی که توسط راهنمای روزیاتو، پیشنهاد شده؛ تنگه ی بی بی سیدون در سی کیلومتری سمیرم است. روستای بی بی سیدون دارای رودخانه ای پرآب و بسیار زیباست که در قلب روستا شناور شده است.
برای مطالعه ی باقی راهنمای سفر سه روزه به دنای شمالی، اینجا کلیک کنید.