Loading...
گردشگری

برزیل ، تنوع تا مرز نهایت

سفر به برزیل

سفر به برزیل

نزدیک عید که می شود، نام برزیل را زیاد می شنویم و زمزمه سفر به برزیل پرطنین می شود. در نهایت تعداد کمی از هموطنان موفق به سفر به آن می شوند و دلیل آن هم روشن است: تور برزیل گران و در حدود 20 میلیون تومان است که طبیعتا خارج از بودجه بسیاری از خانواده هاست. اما برزیل چرا دیدنی است؟

برزیل را با فوتبال، آمازون، زرد سیر، رقص، ساحل و غذاهای خیابانی می شناسیم؛ کشوری که تنوع در آن موج می زند. بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی که بیش از 205 میلیون نفر جمعیت دارد و زبان رسمی آن یعنی پرتغالی یادگاری از دوران استعمار است. پایتخت آن برازیلیا است اما دو شهر دیگر آن، ریودوژانیرو و سائوپائولو شناخته شده ترند.

برزیل به دلیل وسعت زیاد خود به جز اکوادور و شیلی با تمام کشورهای دیگر آمریکای جنوبی هم مرز است. هرچند قدرتمندترین کشور آمریکای جنوبی، تنها کشور قاره آمریکاست که مردم آن به زبان پرتغالی سخن می‌گویند، برزیل اما کشوری چندملیتی است و نژادهای اروپایی، سرخ پوست، آفریقائی و نیز آسیائی در آن در هم آمیخته اند.

برزیل دیدنی های فراوان دارد و به راحتی می توان بیشتر از یکماه در آن گشت و بازهم همه جایش را ندید. تندیس مسیح، جنگل آمازون، مردمان ساده زیست و شاد و حاذبه های بیسیاری که فراتر از هر لیستی است که تهیه شود. اگر علاقه مند به سفر هستید جزییات این  تور برزیل را ببینید که های سیزن ارایه کرده است. شایان ذکر است که بهار ایران همزمان با پاییز برزیل است.