Loading...
خانواده و سلامت

معرفی، انواع، مزایای استخرهای پیش ساخته اینتکس

یکی از مواردی که امروزه در بیشتر ویلاها، مراکز تفریحی، مهد کودک ها و در کل منازل افکار انسان را به خود مشغول ساخته ایجاد یک زمینه برای بوجود آوردن ورزش و نشاط می باشد. در این میان بیشترین تفریح و سرگرمی ای که به نظر برای همگان مورد علاقه می باشد ورزش های آبی است البته مسائل و مشکلاتی برای انجام اینگونه ورزشها سر راه می باشد.

اولین مشکل برای این تفریحات، ساخت استخر است چون علاوه بر هزینه های احداثی برای یک استخر مواردی همچون اشغال کردن فضا و تغییرات برای محلی که استخر در آن تعبیه میشود وجود نخواهد داشت همچنین استخرهای دائمی دارای هزینه های ثابت نگه داری ائم از هزینه تغییرات گرما و سرما و ایجاد ترک در استخر می باشند که خود این موضوع قابل توجه است. بسیاری از نگاه ها رو به استخرهای بادی و پیش ساخته میرود تا علاوه بر هزینه های بسیار کمی که نسبت به سایر استخرهای ساخته شده دارد، قابلیت جابه جایی را نیز دارا می باشد و هزینه های نگه داری بسیار کم و ناچیزی برای نگه داری آنها صرف می شود.

یکی از شرکت هایی که در زمینه تولید و فروش استخر پیش ساخته فعالیت میکند، شرکت INTEX آمریکا می باشد. این شرکت در زمینه تولید استخرهای پیش ساخته بادی و استخرهای پیش ساخته فریم دار سابقه چندین ساله دارد و در حقیقت اولین شرکتی است که در زمینه تولید این محصولات فعالیت خود را در امریکا شروع کرده و بدلیل رقابت در قیمت تمام شده محصول چند سالی است که فعالیت خود را تحت لیسانس امریکا در کشور پهناور چین ادامه می دهد.

سایر استخرهای پیش ساخته توسط این شرکت عبارتند از:

استخر پیش ساخته EASY SET:
این مدل استخر پیش ساخته از یک حلقه بادی که از جنس پی وی سی فشرده میباشد بهمراه یک بدنه که از جنس پی وی سی الیاف دار که از الیاف نخ ابریشم مصنوعی است تهیه شده است.
ابعاد این استخر ها از که همگی به شکل دایره می باشند از قطر 244 سانتیمتر و ارتفاع 76 سانتیمتر شروع شده و تا قطر 549 سانتیمتر و ارتفاع 132 سانتیمتر تولید می شوند.
رنگ این استخر ها آبی بوده و در بعضی مدل ها دارای طرح هایی که بنام اقیانوسی معروفند تولید می شود.
موارد استفاده از سایز کوچک این استخر ها در منازل و پشت بام و در سایز های بزرگتر در ویلا و حیاط می باشد.
زمان راه اندازی برای این مدل استخر ها برای آبگیری آنها تقریبا 15 دقیقه می باشد.
برای راه اندازی استخر پیش ساخته ایزی ست کافیست تا شما پس از پیدا کردن محل صاف و مناسب استخر را پهن کرده و لبه رینگ بالایی استخر را باد کنید. سپس شلنگ آب را وارد استخر کرده و صبر کنید. با بالا آمدن آب در استخر رینگ بالا آمده و استخر شکل خود را پیدا خواهد کرد.

استخر پیش ساخته SMALL FRAME:
این مدل از استخر های پیش ساخته از یک اسکلت بندی فلزی که بدنه ای از جنس پی وی سی و الیاف نخ ابریشم را نگه میدارد تهیه شده است.
ابعاد این استخر ها که همگی مستطیلی می باشند از طول 220 سانتیمتر و عرض 150 سانتیمتر و ارتفاع 60 سانتیمتر شروع شده و تا طول 450 سانتیمتر و عرض 220 سانتیمتر و ارتفاع 84 سانتیمتر ادامه دارد.
این مدل از استخرهای پیش ساخته INTEX همگی آبی رنگ تولید می شوند.
موارد استفاده از این استخر های فریمی کوچک بیشتر در منازل و یا بالکن، حیاط، حیاط خلوط و یا پشت بام است.
زمان تقریبی برای راه اندازی این استخر ها برای آبگیری آنها تقریبا 30 دقیقه می باشد.
برای راه اندازی استخر فریم دار کوچک کافیست تا میله ها را بهمراه بست ها از دور تا دور استخر بگذرانید. سپس میله های پایینی استخر را به سه راهی بالایی استخر نصب کرده و به قسمت گیره ای کف استخر نیز که به حالت یک تکیه گاه عمل می کند وصل کنید. اکنون استخر آماده آبگیری است.

استخر پیش ساخته OVAL FRAME:
این مدل از استخر پیش ساخته ترکیبی از استخر ایزی ست و فریم دار میباشد. یعنی رینگ بالایی این استخر باد می شود و دور تا دور استخر نیز سازه فلزی دارد.
ابعاد این استخر که به شکل بیضی می باشد از طول 610 سانتیمتر و عرض 366 سانتیمتر و ارتفاع 122 سانتیمتر است.
موارد استفاده از این استخر پیش ساخته حیاط و ویلا و باغات می باشد.
زمان راه اندازی برای این استخر برای آبگیری 30 دقیقه می باشد.
برای راه اندازی استخر اوال فریم کافیست محل مناسبی را پیدا کرده و استخر را روی آن پهن کنید. اکنون رینگ بالایی استخر را باد کرده و فریم های کناری استخر را نیز نصب کنید. با بالا آمدن آب استخر شکل خود را پیدا خواهد کرد.

استخر پیش ساخته ULTRA FRAME:
این مدل از استخر پیش ساخته از جنس پی وی سی و الیاف نخ ابریشم بسیار ضخیم تهیه شده است.
این استخر ها بصورت مستطیل و دایره تولید می شوند.
ابعاد مستطیلی این استخر های فریم دار بزرگ از طول 549 سانتیمتر و عرض 274 سانتیمتر و ارتفاع 132 سانتیمتر شروع و تا طول 975 سانتیمتر و عرض 488 سانتیمتر و ارتفاع 132 سانتیمتر ادامه دارد.
این مدل استخر آماده اینتکس به رنگ طوسی تولید می شوند.
ابعاد دایره ای این استخر ها از قطر 488 سانتیمتر در ارتفاع 122 سانتیمتر شروع و تا قطر 732 سانتیمتر و ارتفاع 132 سانتیمتر ادامه دارد. رنگ این مدل استخر ها طوسی می باشد.
موارد استفاده از این استخر های فریمی بزرگ حیاط ویلا و باغات می باشد.
زمان را اندازی برای این استخر ها برای آبگیری 90 دقیقه می باشد.
برای راه اندازی استخر پیش ساخته الترا فریم کافیست پس از پیدا کردن یک سطح صاف و مناسب استخر را روی آن پهن کنید. میله های فلزی را دور تا دور استخر رد کرده و یایه های فلزی که از یک طرف به کف استخر درگیر می شوند را به قسمت بالایی استخر توسط پین های مخصوصی که دارند اتصال دهید. اکنون می توانید آب را وارد استخر کنید.

استخر پیش ساخته METAL FRAME:
این نوع از استخر های پیش ساخته intex ازجنس پی وی سی و الیاف نخ ابریشم ضخیم تولید میشوند.
این مدل از استخر های آماده شرکت بصورت دایره ای با چند ضلع که بستگی به ابعاد آنها دارد طراحی شده اند که ابعاد آنها از قطر 305 سانتیمتر در ارتفاع 76 سانتیمتر شروع و تا قطر 732 سانتیمتر و ارتفاع 132 سانتیمتری میباشد. رنگ این مدل از استخر ها آبی است که از ابعاد کوچک آنها می توان در منزل و یا تراس و حتی در حمام نیز استفاده کرد و از سایز بزرگتر آنها می توان در حیاط، پشت بام و باغ و ویلا و حتی در مراکز آموزشی نظیر مهد کودک ها و مراکز پیش دبستانی استفاده کرد.
زمان مناسب جهت راه اندازی این استخر ها برای آبگیری بسته به اندازه آنها از 30 دقیقه تا 60 دقیقه می باشد.
جهت راه اندازی استخر های متال فریم ابتدا بایدپس از یافتن سطح صاف و هموار مورد نظراستخر را روی آن پهن کرده و میله ها را از فضاهای داخلی استخر که برای این منظور تعبیه شده بگذرانید و بر روی پایه هایی که از جنس پلاستیک سخت است و برروی. زمین قرار می گیرد گذاشت می شود، سپس پین های اتصال را وصل کرده و اکنون استخر شما قابل آبگیری است.

مزایای استخرهای پیش ساخته:
* نصب سریع و آسان (بدون نیاز به گودبرداری)
* پنج برابر ارزانتر از ساختن استخر
* قابل جابجایی و استفاده فضای آن در زمستان
* دارای پمپ تصفیه آب و امکانات اضافه
* قابل نصب در همه جا (بالکن، حیاط، پشت بام، زیر زمین)
* مناسب برای نصب در ویلاهای شما در شمال و اطراف تهران
* ایمنی بالا (به علت نرم بودن بدنه در صورت برخورد، هیچ آسیبی بوجود نمی آید.)
* نصب و راه اندازی آسان در یک روز
* دیواره ساخته شده از سه لایه مجزا
* DVD آموزش نصب
* دارای زیرانداز مخصوص، نردبان، روکش استخر، اسکیمر و تور والیبال

انواع پمپ تصفیه آب استخر پیش ساخته اینتکس

– پمپ تصفیه آب ساده کوچک
– پمپ تصفیه آب ساده بزرگ
این دو مدل پمپ تصفیه استخر کارکرد یکسان دارند. در حقیقت از یک بدنه پلاستیکی استوانه ای که دارای یک فیلتر کاغذی می باشد تهیه شده اند که این بدنه با دو شلنگ به استخر متصل است. وقتی که از یک شلنگ آب وارد پمپ تصفیه استخر پیش ساخته می شود، ذرات معلق در آب توسط فیلتر تصفیه گرفته می شود و از شلنگ دیگر وارد استخر می شود.
این مدل پمپ بیشتر برای استخر های کوچکتر استفاده می شود که معمولا تا استخر دایره با قطر 457 و ارتفاع 122 سانتیمتر پیشنهاد شده است.

– پمپ تصفیه آب ساده دیجیتالی
این مدل پمپ دقیقا عملکردی مشابه به پمپ قبلی دارد با این تفاوت که دارای یک نشانگر دیجیتالی که برای نشان دادن زمان و تایمر است می باشد.

– پمپ تصفیه آب سه تکه کلر زن
این مدل پمپ ها از سه قسمت تشکیل شده اند که قسمت اول برای نگه داری از یک فیلتر بزرگ و قسمت دوم برای ترکیب مقدار نمک یا کلر لازم استخر با آب و قسمت سوم نشانگر دیجیتالی این پمپ می باشد.
نشانگر دیجیتالی این پمپ تصفیه پیشرفته تر از پمپ قبلی عمل می کند و در حقیقت با هر اشتباهی که در آب استخر بوجود آمده کد خطای مخصوص آنرا نشان میدهد بطور مثال وقتی که به استخر کلر و یا نمک مخصوص زده شود در صورتی که این مقدار کم یا زیاد باشد بوق هشدار میزند.
این مدل پمپ را با تمامی استخرهای پیش ساخته می توان استفاده کرد.

– پمپ تصفیه آب کامبو
این پمپ استخر پیش ساخته عملکردی کاملا متفاوت از سایر پمپ های بالا کار می کند. روش تصفیه این پمپ با شن مخصوص یا همان سیلیس می باشد و نیازی به تعویض فیلتر ندارد.
دارای یک مخزن به حالت کپسول است که کنار آن یک ظرف کوچک برای گرفتن ذرات معلق بزرگتر در آب با یک توری مخصوص دارد.
میتوان به تصفیه این پمپ آب سرعت داد و یا مدل تصفیه را عوض کرد. هنگامی که شنها کثیف می شوند با استفاده از یک درجه چرخش روی پمپ می توان تمامی کثیفی های پمپ را بسمت فاضلاب فرستاد و پمپ را بصورت خودکار تمیز کرد. در حقیقت ساختار این پمپ مثل همان ساختار استخرهای بزرگی است که در مجموعه های ورزشی وجود دارد. از این مدل پمپ برای استخر های پیش ساخته با ابعاد بزرگتر استفاده می شود.

نکاتی درباره نگهداری انواع استخر پیش ساخته
– استخر های پیش ساخته را حتما روی سطح صاف و هموار نصب کنید (شیب جزئی عیبی ندارد).
– اگر استخر شما جزء استخر های بزرگ فریم دار اینتکس است پیشنهاد میشود برای بار اوا از تجربیات نصاب استفاده نمایید.
– برای تمیز نگه داشتن استخر پیش ساخته حتما از قرص کلر و سبد کلر و پمپ تصفیه استفاده نمایید.
– اگر نیاز به جمع کردن استخر خود دارید، حتما استخر را با شامپو شسته و پس از آبگرفتن کامل کف و دیواره ها آنرا خشک نمایید و در جایی که رطوبت ندارد نگهداری کنید.
– اگر استخر در محیط خشک و روبازی مورد استفاده قرار میگرفته، حتما پس از خشک شدن با یک دستمال مرطوب که آغشته به پارافین است تمام استخر را بکشید تا از شکنندگی استخر جلوگیری شود.
– برای جمع کردن استخر حتما سعی شود که از تاهای شکننده استفاده نشود.
– هیچ لوازمی را روی استخر پس از تا کردن نگذارید.