Loading...
رایانه و اینترنت

طلایی مجازی به نام پیامک تبلیغاتی

پیامک‌ تبلیغاتی موضوعی است که بدون شک هر شخصی که از فناوری‌های تلفن‌همراه استفاده می‌کند و یکی از اپراتورهای داخلی را برگزیده، آن را تجربه کرده است. دسته‌ای از این پیامک‌ها جهت معرفی محصول و بازار است و دسته‌ای برای درخواست از مشترکان برای شرکت در مسابقه به منظور بهره‌مندی از شرایط آن که عموما قرعه‌کشی جوایز است. برخی از این مسابقات بارها و بارها برای مشترکانی که تمایلی به شرکت در آن‌ها را ندارند، ارسال می‌گردد.

اگر حجم این پیامک‌ها را نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد که چه هزینه‌ای را شرکت‌ها باید متحمل شوند تا این گونه اطلاع‌رسانی کنند. آیا تمام این هزینه‌ها که به صورت روزانه ایجاد می‌شود، به پای خود این شرکت‌ها است؟ هزینه‌هایی که یک مشترک اگر از شرکت در برنامه سرباز زند اما باز هم این ارسال پیامک برای وی انجام می‌شود. اگر هم به هر دلیل مشتاق شود که در مسابقات شرکت کند، هزینه ارسال هر پیامک از وی گرفته می‌شود.

با آن که بارها صحبت‌هایی از الزام اپراتورها در حذف چنین اقداماتی مطرح شده اما تاکنون اتفاق خاصی نیفتاده است. بهتر است اپراتورها راهکارهای حذف این پیامک‌ها را هم در هر ارسال به مشترک یادآور شوند تا در صورت تمایل کاربر به حذف همیشگی این پیامک‌ها، نه هزینه‌ای برای اپراتورها و شرکت‌های تبلیغاتی ایجاد شود و نه هزینه‌ای احتمالی برای مشترکان.

نویسنده: علی‌رضــا مظاهـری