Loading...
خانواده و سلامت

چه کنیم تا بوی عطرمان بیشتر بماند؟

همانطور که می دانیم ماندگاری بوی عطر بسته به خشک یا چرب بودن پوست، در افراد مختلف متفاوت است. در صورت امکان در طول روز، استفاده از عطر خود را تجدید کنید. متخصصین تولید محصولات بهداشتی توصیه می کنند که عطر را به پشت گوش ها و گردن خود بزنید و مقدار کمی را هم بر روی پوست بدنتان استفاده کنید. بهترین جا قسمت های نبض دار بدن مانند مچ دست ها می باشد.

هرگز مچ دست تان را به هم مالش ندهید، این کار اثر عطر را کم خواهد کرد. ضربان نبض باعث می‌شود که رایحه‌ عطر بیشتر در هوا پخش شود. اگر به فاصله ساعد و بازو یعنی میان آرنج و یا پشت زانوی پا و کنار قوزک پا نیز دقت کنید آنجا نیز یک نبض هست و مناسب زدن عطر می باشد.

اگر پوست شما خشک است می‌توانید قبلا از کرم‌ یا لوسیون‌ استفاده کنید تا ماندگاری عطر بیشتر شود. در گرما یا تابستان از عطرهای سرد و به میزان بیشتر استفاده کنید. الکل موجود در ادکلن‌های مختلف در گرما سریع تبخیر می‌شود. احساس خنکی و سردی عطر نیز برای دیگران خوشایند است. با این کار بوی عطر شما پخش می شود و سریع از بین نمی رود. یک اسپری کوچک روی موها باعث می شود بوی عطر شما در تمام روز باقی بماند.

آیا زدن عطر بر روی لباس مناسب است؟ خیر. هیچ گاه عطر را مستقیما روی لباس خود به کار نبرید زیرا ممکن است ایجاد لک کند. بهتر است عطر را در هوای روبروی خود اسپری کرده و از آن عبـور کـنـید. بـا ایـن کـار عـطـر به طور یکنواخت روی بدن شما می نشیند.

منبع: رایحه شیرین