Loading...
وقایع تاریخی

پيدا كردن جالب‌ترین مناسبت‌های تاریخی یک روز

برای نسلی که سال‌ها، قبل از رفتن به مدرسه، برنامه رادیویی تقویم تاریخ را با اون تیتراژ معرکه، می‌شنید، باید مناسبت‌های روز مهم باشد، طوری که سال‌ها بعد هم در اینترنت از جستجوی مناسبت‌های روز غفلت نکند.

برای هر یک از ما، متعلق به هر نسلی که باشیم، دانستن مناسبت‌های یک روز که بهانه‌ای باری ورق زدن تاریخ است، می‌تواند جالب باشد. ما ممکن است کنجکاو باشیم که در زادروزمان چه افراد مهمی متولد شده‌اند یا چه رویدادهای مهمی اتفاق افتاده است، یا ممکن است کنجکاو باشیم که در سالی که متولد شده‌ایم، مردم چه حال و هوایی داشتند.

اگر می‌خواهید تاریخ تولد خودتان را از هجری خورشیدی به میلادی تبدیل کنید، به این سایت مراجعه کنید.

اگر علاقه دارید بدانید که در سالی که متولد شدید، اوضاع دنیا به چه ترتیب بود، مثلا چه فیلم یا هنرپیشه‌هایی اسکار گرفتند، چه رویدادهای مهمی اتفاق افتادند، کدام کتاب‌های پرفروش بودند، کدام ترانه در پدر جدول فروش موسیقی بود و … به این سایت خوب بروید که به شیوه‌ ساده، اما جالبی هر چه را می‌خواهید بدانید به شما می‌گوید.

اگر به سینما علاقه دارید و می‌خواهید بدانید در یک روز به خصوص چه هنرپیشه‌هایی به دنیا آمده‌اند به اینجا بروید و با وارد کردن تاریخ در کادر سمت راست، به نتیجه مورد نظر برسید.

اما اگر می‌خواهید مناسبت‌های روز به زبان فارسی بخوانید، شاید هیچ سایتی بهتر از این سایت پیدا نشود.

سایت history هم جای خوبی برای پیدا کردن مناسبت‌های روز است.

اما اگر از علاقه‌مندان فناوری هستید و می‌خواهید بدانید در ماهی که به سر می‌برید، در طول تاریخ چه رویدادهای مهمی رخ داده‌اند، سایتی بهتر از wired پیدا نمی‌شود.

سایت historyorb هم برای پیدا کردن مناسبت‌های روز، سایت کاملی است. با این سایت می‌توانید مرگ‌ها و تولد‌ها و رویدادهایی که در یک روز رخ داده‌اند را به راحتی پیدا کتید.

اگر دارنده یک گوشی هوشمند هستید، بهتر است اپلیکیشن‌های مربوط به مناسبت‌ها روز را نصب کنید، اپلیکیشن Today In History Lite برای آی‌فون و اپلیکیشن WORLD BOOK – This Day in History برای آی‌پد و این اپلکیشن را برای گجت‌های اندرویدی را توصیه می‌کنم.

اما دست آخر اگر جستجوی مناسبت‌ها در عالم واقعی خسته شده‌اید و دوست دارید در دنیای شخصیت‌های تخیلی کتاب‌ها و فیلم‌ها و سریال‌ها هم جستجو کنید، پیشنهاد می‌کنم، به اینجا بروید.

در اینجا تقدیم تولد شخصیت‌های تخیلی را پیدا می‌کنید و مثلا می‌توانید بفهمید که روز تولد شما همزمان با تولد لولیتا، دکستر، جک بائر یا دن ویتو کورلئونه بوده است!

3 comments

Comments are closed.